Menu

Sağlıklı Bir Smoothıe için Neler YAPMALI / YAPMAMALI

Smoothie güne hızlı başlamak ya da yoğun tempolu bir spor sonrasında tazelenmek için harika bir seçenektir. Lezzeti ve ilgi çekici renkleri sayesinde çocuklar için de hem eğlenceli hem de besleyici bir içecek olabilir.  Smoothie hazırlarken bir kalori bombası değil de sağlıklı bir öğün hazırlamak için neler YAPMALI, neler YAPMAMALISINIZ.

Sağlıklı yağları MUTLAKA smoothie'nize ekleyin. 

İyi yağlar doyurucu ve hormon üretimine yardımcı besinlerdir. 1 kaşık fıstık ezmesi lezzet verirken, avokado kremamsı bir doku etmenizi sağlar, chia, keten tohumu, haşhaş gibi tohumlar ise smoothie'nize ekleyebileceğiniz iyi yağlardandır.  

Kaliteli bir proteni MUTLAKA smoothie'nize ekleyin. 

Proteinler kan şekerinizi dengede tutar ve uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Yoğurt, buttermilk, bezelye, keçi sütü veya tofu smoothie'nize ekleyebileceğiniz proteinlerden bazıları. 

MUTLAKA yeşil yapraklı sebzeler ekleyin. 

Yeşil yapraklı sebzelerin kalorileri düşük, içerdiği lif ve vitaminler ise yüksek seviyededir. Ayrıca günlük sebze tüketimini arttırmak için smoothie'nize 1 avuç dolusu ıspanak veya kale ekleyin. 

Lezzeti arttırmak için MUTLAKA baharat ekleyin. 

Tat vermesi için bal, agave ya da akçağaç şurubu kullanabilirsiniz. Ancak fazla şeker kullanımını önlemek için zencefil, tarçın, kakao gibi doğal lezzet arttırıcıları kullanın. Böylece kan şekerinizi de yükseltmemiş olursunuz. 

SAKIN meyve suyu eklemeyin.  

Hazır, paketli smoothie'lerde baz olarak meyve suyu kullanılır. Bu da çok fazla şeker demektir. Bunun yerine bitkisel bazlı sütleri veya suyu tercih edin. Doğal şekeri, meyvelerden karşılamaya dikkat edin. Ancak meyvelerde de düşündüğünüzden daha fazla şeker olabileceğini unutmayın. Bu yüzden en fazla 120 gram kadar taze veya donmuş meyve kullanmaya dikkat edin. Donmuş muz, frambuaz veya taze mango, şeftali kullanabileceğiniz meyvelerden bazıları. 

K400 Artisan blender mükemmel lezzet ve kıvam için tasarlandı.

Kuru yemişlerden, yeşil yapraklı sebzelere tüm zorlu malzemelerin üstesinden gelen 1,5 beygir gücü motoru ve 3 aşamalı karıştırma sistemi ile dilediğiniz malzemeleri ekleyin, dilediğiniz kıvamı size vereceğinden emin olabilirsiniz. 

ŞİMDİ SATIN AL

Compare